- pomazánky

- pomazánky

Nic není tak snadné a rychlé jako vytvořit pomazánku. Hlavně rychlé. A o to vlastně jde především. Hlavně po ránu. Protože rád spím do poslední minuty, tak všechno doháním na poslední chvíli. Proto máme vždy v lednici připravenou alespoň jednu pomazánku, aby ráno bylo co nejjednodušší.

A nejlepší výhodou pomazánek je, že do nich zdělám téměř vše, co mi přijde pod ruku – nakrojené sýry, otevřené jogurty aj.

~ ~ ~ ~ ~

CELEROVÁ

Celer nastrouháme na jemném struhadle. Přidáme na jemno nakrájenou drůbeží šunku, vejce a smícháme s taveným sýrem a pro lepší konzistenci doplníme bílým jogurtem. Přidáme nasekané bylinky podle chuti a dochutíme solí.

~ ~ ~ ~ ~

MRKVOVÁ

Mrkev nastrouháme ne jemno a smícháme s taveným sýrem a cottage. Přidáme citronovou šťávu a dochutíme solí.

~ ~ ~ ~ ~

VAJÍČKOVÁ S RUKOLOU

Vejce zbavíme žloutků, nasekáme na menší kousky a smícháme s taveným sýrem a žervé. Přidáme nasekanou rukolu, trochu citronové šťávy a dochutíme solí.

~ ~ ~ ~ ~

POMAZÁNKA Z ČERVENÉ ŘEPY S RICOTTOU

Oloupanou pečenou červenou řepu rozmixujeme a smícháme s ricottou a trochou olivového oleje. Ochutíme solí, mletým kmínem a solí.

~ ~ ~ ~ ~

TVAROHOVÁ S VEJCEM A PAŽITKOU

Vejce zbavíme žloutků a nasekáme na drobno. Smícháme s tvarohem, trochou bílého jogurtu, pažitkou a ochutíme solí.

~ ~ ~ ~ ~

BROKOLICOVÁ

Brokolici uvaříme a po vychladnutí nasekáme nadrobno. Nastrouháme na jemno polotvrdý sýr a vejce, smícháme s brokolicí, taveným sýrem a cottage a dochutíme solí.

~ ~ ~ ~ ~

SÝROVÁ

Nastrouháme polotvrdý nízkotučný sýr a smícháme s taveným sýrem a žervé. Není potřeba nijak dochucovat.

~ ~ ~ ~ ~

JARNÍ

Na jemném struhadle nastrouháme mrkev, polotvrdý nízkotučný sýr a vejce, smícháme s měkkým tvarohem a nakrájenou drůbeží šunkou. Přidáme posekané bylinky (např. libeček, pažitku aj.) a ochutíme solí.

~ ~ ~ ~ ~

ŠUNKOVÁ

Drůbeží šunku nakrájíme na jemno, na jemném struhadle nastrouháme jablko a polotvrdý nízkotučný sýr a smícháme s měkkým tvarohem a bílým jogurtem. Ochutíme solí, citronovou šťávou a cukrem.

~ ~ ~ ~ ~

BYLINKOVÁ

Měkký tvaroh smícháme s jogurtem, osolíme a přimícháme bylinky podle chuti (bazalka, koriandr, libeček, petrželka). Podle potřeby naředíme bílým jogurtem a dochutíme solí a šťávou z citronu.

~ ~ ~ ~ ~

BAREVNÁ ZELENINOVÁ

Na jemném struhadle nastrouháme mrkev, kedlubnu a vejce bez žloutků. Brokolici spaříme a nasekáme na jemno. Vše smícháme s tvarohem a nasekanými bylinkami podle chuti a podle potřeby naředíme bílým jogurtem. Dochutíme mletým kmínem a solí.

~ ~ ~ ~ ~

ŠPENÁTOVÁ

Listy mladého špenátu spaříme horkou vodou, slijeme a necháme vychladnout. Z vychladlého špenátu vymačkáme vodu a nasekáme jej na drobno. Smícháme s tvarohem a žervé a ochutíme solí a muškátovým oříškem.

 

podpořte nás

Zavázali jsme se, že bude kuchařka vždy zdarma a na tomto nic měnit nehodláme. Ale při stále se zvyšujících nákladech na provoz tohoto webu se obracíme na Vás vás. Abychom pro Vás mohli nadále spravovat tyto stránky a pracovat na dalším rozvoji, potřebujeme Vaši pomoc. Pokud se Vám naše kuchařka líbí a chtěli byste ji podpořit, tak můžete na náš účet 1117271044/3030. Jsme vděčni za každý, i jakkoli malý příspěvek.

Vaše Jednoduchá kuchařka.

novinky

Pracujeme na nové kuchařce pro dietu pankreasu. Dobrá zpráva pro vás je, že recepty jsou vhodné i pro jaterní dietu, takže si je budete moct dopřát i vy.

Mrkněte na web pankreatitida.cz, kde budou postupně přibývat recepty.

copyright

Text © 2019 Lukáš Zach

Fotografie © 2019 Lukáš Zach

Všechna práva vyhrazena.

Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem.

Kopírování a rozšiřování textu nebo fotografií bez svolení autora je zakázáno.

© 2020 zachlee.cz | Jednoduchá kuchařka