Slané mrkvové muffiny se sýrem

Slané mrkvové muffiny se sýrem
15-20 muffinů / 1,5 hod.

Potřebujeme:

200g mrkve • 250g nízkotučného sýra ke strouhání • bílky z 5 vajec • 100ml odtučněného mléka • ½ balíčku prášku do pečiva (6g) • 150g hladké mouky • sůl

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Postup:

Mrkev a sýr nastrouháme najemno.

Do mísy se sýrem a mrkví přidáme bílky, mléko, prášek do pečiva, mouku a malou lžičku soli. Vše vymícháme v hustější těstíčko, kterým naplníme košíčky na muffiny.

Pečeme v předehřáté troubě na 140°C 45 minut.

Toto slané těsto můžeme upéct také v celku v nepřilnavém pekáčku nebo pánvi, pak ale prodloužíme dobu pečení na 75-80 minut. Pak jej můžeme krájet jako slaný koláč.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Tip: Místo mléka můžete použít odtučněné podmáslí.

Chcete-li muffiny nadýchanější, bílky vyšlehejte do sněhu.

Protože muffiny obsahují minimum tuku, nenechávejte je moc vychladnout, velmi špatně se dostávají z formiček. Nejlepší je použít nepřilnavou teflonovou formu na muffiny.

Slané mrkvové muffiny se sýrem

 

podpořte nás

Zavázali jsme se, že bude kuchařka vždy zdarma a na tomto nic měnit nehodláme. Ale při stále se zvyšujících nákladech na provoz tohoto webu se obracíme na Vás vás. Abychom pro Vás mohli nadále spravovat tyto stránky a pracovat na dalším rozvoji, potřebujeme Vaši pomoc. Pokud se Vám naše kuchařka líbí a chtěli byste ji podpořit, tak můžete na náš účet 1117271044/3030. Jsme vděčni za každý, i jakkoli malý příspěvek.

Vaše Jednoduchá kuchařka.

novinky

Pracujeme na nové kuchařce pro dietu pankreasu. Dobrá zpráva pro vás je, že recepty jsou vhodné i pro jaterní dietu, takže si je budete moct dopřát i vy.

Mrkněte na web pankreatitida.cz, kde budou postupně přibývat recepty.

copyright

Text © 2019 Lukáš Zach

Fotografie © 2019 Lukáš Zach

Všechna práva vyhrazena.

Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem.

Kopírování a rozšiřování textu nebo fotografií bez svolení autora je zakázáno.

© 2020 zachlee.cz | Jednoduchá kuchařka