Paella s kuřecím masem, mrkví a brokolicí

Paella s kuřecím masem, mrkví a brokolicí
4 porce / 1,5 hod.

Potřebujeme:

400-600g kuřecích prsou • 2 mrkve • 1 čerstvou brokolici nebo balíček mražené • 2l kuřecího nebo zeleninového vývaru • 500g rýže (nejlépe arborio nebo carnaoli, ale můžeme použít i obyčejnou rýži) • trochu čerstvého oregana nebo jiných bylinek podle chuti • sůl

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Postup:

Kuřecí prsa nakrájíme na kostičky. Mrkev oloupeme a nakrájíme také na kostičky nebo nudličky. Společně vložíme do hlubší pánve nebo širšího kastrolu. Osolíme, zalijeme asi půl litrem vývaru a necháme zhruba 15-20 minut pomalu povařit.

Do pánve přidáme rýži a brokolici, pokrájenou na kousky. Zalijeme zbylým vývarem, přidáme bylinky, promícháme a přivedeme pomalu k varu. Jakmile se voda začne vařit, stáhneme na co nejmenší stupeň a necháme pomalu všechnu tekutinu vyvařit a vsáknout do rýže. V této chvíli již paellu nemícháme.

Paella je hotová, jakmile se všechna tekutina odpaří. Rýže by měla být akorát na skus. Pokud ne nebo chceme trochu měkčí rýži, můžeme během vaření přidat ještě trochu vývaru nebo vody.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Tip: Do paelly můžete přidat špetku šafránu, který jí příjemně obarví.

Paella s kuřecím masem, mrkví a brokolicí

 

podpořte nás

Zavázali jsme se, že bude kuchařka vždy zdarma a na tomto nic měnit nehodláme. Ale při stále se zvyšujících nákladech na provoz tohoto webu se obracíme na Vás vás. Abychom pro Vás mohli nadále spravovat tyto stránky a pracovat na dalším rozvoji, potřebujeme Vaši pomoc. Pokud se Vám naše kuchařka líbí a chtěli byste ji podpořit, tak můžete na náš účet 1117271044/3030. Jsme vděčni za každý, i jakkoli malý příspěvek.

Vaše Jednoduchá kuchařka.

novinky

Pracujeme na nové kuchařce pro dietu pankreasu. Dobrá zpráva pro vás je, že recepty jsou vhodné i pro jaterní dietu, takže si je budete moct dopřát i vy.

Mrkněte na web pankreatitida.cz, kde budou postupně přibývat recepty.

copyright

Text © 2019 Lukáš Zach

Fotografie © 2019 Lukáš Zach

Všechna práva vyhrazena.

Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem.

Kopírování a rozšiřování textu nebo fotografií bez svolení autora je zakázáno.

© 2020 zachlee.cz | Jednoduchá kuchařka